Druhy masáží

Anticelulitidní masáž 

je jednou z mála účinných metod v boji a prevenci proti pomerančové kůži. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazení kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury.

Pro zlepšení účinku je doporučeno doplnit masáž o ozonové zábaly.

Detoxikační masáž medem 

velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kůrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou. Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.

Manuální lymfodrenáž

nebo-li královna masáží se primárně doporučuje při léčbě otoků či edémů, pro zvýšení imunity, pro detoxikaci organismu, proti celulitidě, pro regeneraci po operacích a úrazech, také jde o prevenci při vzniku křečových žil a v neposlední řadě se využívá pro zmírnění migrén či v boji s obezitou.

Kinesiotape

v oblasti fyzioterapie dovoluje tišit bolest, přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Vyžívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty a za použití třezalkového oleje se docílí "nabobtnání" meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.
Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Liftingové masáž

Liftingová masáž vám uvolní veškeré ztuhlé obličejové svaly a tkáně, povzbudí krevní oběh, čímž se zlepší barva vaší kůže a prohloubí dýchání. Navíc dochází také k rychlejšímu odplavování odpadních látek a ke zrychlení metabolismu a tím k úbytku podkožního tuku. Lifting obličeje vám nejen krásně vypne pokožku, ale navodí i pocity pohody a harmonie, což se projeví větším sebevědomím a celkovou spokojeností.

Daná metoda byla uznána lékaři z plastické chirurgie za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku.

Relaxační a rekondiční masáž

Tyto masáže jsou určeny nejen pro sportovce, ale mohou velmi dobře posloužit i zdravým nesportovcům, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus nebo zlepšit celkový vzhled. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. 
U této masáže se provádějí vydatnější hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Účinky rekondiční masáže

 • Posílení obranyschopnosti organismu
 • Posílení krevního a lymfatického oběhu
 • Odstranění únavy
 • Zlepšení tělesné a duševní kondice
 • Zlepšení vzhledu a funkce pokožky
 • Zmírnění bolestí
 • Celkové uvolnění a zklidnění

Kontraindikace  rekondiční masáže

 • Kožní záněty, vřídky a plísně
 • Epilepsie
 • Nádorová onemocnění
 • Při infekčním onemocnění